Logo Özel Entegratörü’nden e-Devlet Hizmetleri Logo Özel Entegratörü’nden e-Devlet Hizmetleri Logo Özel Entegratörü’nden e-Devlet Hizmetleri

Sizlerin de bildiği gibi, e-Dönüşüm’e bir yasal zorunluluklar kümesi değil, tüm iş süreçlerini dönüştürecek bir “vizyon” olarak yaklaşan Logo...

Bilgi Talebi

Lisans Yenileme

Fiyat Listeleri

Kampanyalar

Başarı Hikayemiz

Logo LEM

Logo Özel Entegratörü’nden e-Devlet Hizmetleri

Logo Özel Entegratörü’nden e-Devlet Hizmetleri

Değerli Müşterilerimiz,

Sizlerin de bildiği gibi, e-Dönüşüm’e bir yasal zorunluluklar kümesi değil, tüm iş süreçlerini dönüştürecek bir “vizyon” olarak yaklaşan Logo, Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan aldığı izin ile Özel Entegratörlük Hizmeti sunarak entegre bir e-Dönüşüm süreci sağlamayı hedefliyor.

Son dönemde, e-Devlet uygulamalarına e-Arşiv Uygulamasının da dahil olması ile birlikte, sunulan hizmetler de çeşitlendi. Bu nedenle, yaşanabilecek kavram karmaşalarının önüne geçebilmek ve ihtiyaçtan farklı hizmet satışlarını önleyebilmek adına, Logo Özel Entegratör tarafından sunulan hizmetlerin aşağıda bir özetini bulabilirsiniz.

Özellikle, e-Arşiv Hizmeti’nin sadece bir saklama hizmeti olmadığını önemle hatırlatmak isteriz. Sizlerin de bildiği gibi; e-Arşiv Hizmeti satın alındıktan sonra kullanıcıya, Logo Özel Entegratör tarafından, aktivasyon maili ve sözleşme gönderilmekte ve bunların mali mühür ile onaylanmasıyla birlikte, GİB’e e-Arşiv kullanıcı açılışı yapılmaktadır. e-Arşiv hizmetini aktive eden firmalar, aktive ettiği tarihten itibaren e-Arşiv faturası kesmek zorundadır.

e-Arşiv hizmetini aktive eden bir firma, sonradan hizmeti kullanmaktan vazgeçebilmektedir. Ancak, hizmet açılışı yaptığı tarih ile iptal tarihi arasında e-Arşiv faturası düzenlemeye devam etmek zorundadır. Bu süre zarfında; e-Arşiv faturası yerine, matbu forma kağıt fatura basmaya devam etmek, VUK’un ilgili maddeleri uyarınca usulsüzlük olarak değerlendirilmektedir. Müşterilerimizin mağdur olmamaları adına konuya azami özenin gösterilmesini rica ederiz.

Logo Özel Entegratör tarafından 4 farklı hizmet sunulmaktadır.

1. e-Fatura

2. e-Fatura Saklama

3. e-Defter Saklama

4. e-Arşiv

1. e-Fatura Özel Entegratörlük Hizmeti:

Bu hizmet ile, e-Fatura gönderme/alma işlemleri Logo Özel Entegratör’ün bilgi işlem sistemi vasıtasıyla gerçekleştiriliyor ve 7/24 aktif çalışan, hızlı ve güvenli bir sistemin yatırımı kullanıcı firma adına üstleniliyor.

2. e-Fatura Saklama Hizmeti:

‘‘e-Fatura Özel Entegratörlük Hizmeti’’ satın almış müşterilerin e-Fatura Saklama Hizmeti için ayrıca bir bedel ödemesi zorunluluğu bulunmuyor. Logo Özel Entegratörlük Hizmeti’nden yararlanılırken düzenlenen ve alınan faturalar 10 yıl boyunca ücretsiz olarak Logo güvencesiyle saklanıyor.

Düzenlenen ve gönderilen faturaların, posta kutusu yanıtları da dahil olmak üzere, saklanması GİB tarafından zorunlu tutuluyor. Bu nedenle; ‘‘e-Fatura Özel Entegratörlük Hizmeti’’ satın almamış kullanıcılar/GİB Portal kullanıcıları için e-Fatura Saklama Hizmeti ayrıca satılabiliyor.

3. e-Defter Saklama Hizmeti:

Tercih eden kullanıcılar, e-Defter Saklama Hizmeti satın alarak, oluşturdukları e-Defterlerini Logo Özel Entegretörü’nde güvenle saklama imkanına sahiptirler.

Logo; 10 Yıl saklama hizmeti garantisi, standart XSLT şablonlarıyla istendiğinde görüntüleme imkanı, denetim sırasında her türlü veriye güvenli ve kolay ulaşım, GİB’in öngördüğü muhafaza ve ibraz etme özelliği sunar.

4. e-Arşiv Özel Entegratörlük Hizmeti:

e-Arşiv uygulaması ile artık ‘‘e-Arşiv faturası’’ kavramı da hayatımıza giriyor ve bu uygulama ile; e-Fatura kapsamı dışında kalan firma ve tüketicilere kesilen faturaların da elektronik ortamda düzenlenmesine ve ikinci nüshasının elektronik olarak muhafaza ve ibraz edilmesine imkan sağlanıyor.

e-Arşiv faturaları, GİB tarafından belirlenen formatta aylık raporlanıyor ve raporlar sadece izin alan Özel Entegratörler aracılığı ile gönderilebiliyor.

e-Arşiv Hizmeti’nin sadece bir saklama hizmeti olmadığını tekrardan hatırlatır, bilgilerinizi ve hassasiyetinizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

Bu Sayfayı Beğendiniz mi?

İLGİLİ LOGO ÇÖZÜMLERİ :

İş uygulamalarınızı 3. boyuta taşıyın!

Logo Go 3

Yepyeni Bir Kullanıcı Deneyimi!

Logo Tiger 3

İş Hayatında Yeni Bir 'Start'

Logo Start

En Uygun e-Fatura Çözümleri

Logo e-Fatura

Maliyet Avantajlı, Çevreci Çözüm

Logo e-Defter

Azalan Maliyetler, Hızlı Çözüm!

Logo e-Arsiv